Vyhledávání

Kontakt

Masáže Dubňany
Nám. 15 dubna 1176
696 03 Dubňany
ičo: 87430215
vedena v živnostenském rejstříku


Antošová Hanka
+420 776 630 846

antosovahana@email.cz

Otevírací doba

Otevírací doba závisí na hodině objednání.   

Lymfatické masáže ruční i přístrojové

 

Máte zaměstnání, ve kterém neustále stojíte a večer máte nohy nateklé s pocity tíhy?

Tato masáž nastartuje imunitu a metabolismus. Dokonale pročistí od různých zbytků, jako jsou odumřelá těla virů a bakterií po nemoci, které se nám v těle ukládají. Působí proti žilní nedostatečnosti. Také oddaluje proces stárnutí kůže, tvorbu vrásek a vypíná kůži.

Zmenšuje otoky způsobené celulitou a celulitidou, která se dá krásně zredukovat. Nezbavíme se jí ale stoprocentně nikdy, jsme ženy a máme hormon estrogen, který nám celulitidu způsobuje. Proto muži tímto problémem netrpí, nemají hormon estrogen. Navíc jejich stavba kůže je úplně jiná než naše.

Dále se lymfatická masáž provádí před operací nebo 6 týdnů po operaci. Opět, pomůže tělo pročistit a tím ho připravit na operaci nebo třeba liposukci. Ideální je tuto masáž provádět i před kavitací. Tělo je zbaveno nečistot a dokáže se s takovým zákrokem daleko lépe vyrovnat - lépe se hojí. Proto se této masáže využívá i po různých úrazech a bodnutí hmyzem - včela nebo vosa.

Ideální je i před stomatologickými zákroky jako např. trhání osmiček.

LYMFATICKÁ PŘÍSTROJOVÁ MASÁŽ JE NA SUCHO. NÁVLEKY SE NEPŘIKLÁDAJÍ NA HOLÉ TĚLO, ALE NA ODĚV, ČÍMŽ JE ZARUČENA HYGIENIČNOST TÉTO PROCEDURY. DOPORUČUJI NĚJAKÝ ODĚV, KTERÝ NENÍ MOC TLUSTÝ, NĚJAKÉ LEGÍNY POPOŘÍPADĚ SILONKY.

KONTRAINDIKACE LYMFATICKÉ MASÁŽE:

  • úplné - léky na ředění krve
  • glaukom (zelený oční zákal)
  • vážná onemocnění ledvin a jater
  • hyperfunkce štítné žlázy
  • bakteriální infekci
  • zánětu podkoží (erysipel)
  • akutní žilní onemocnění
  • nejasné bolesti břicha

 

 

 

A proč se v nás voda hromadí? Představte si, že v těle máte miliony různých malých zakončení - céviček, které mají na konci sběrné koše. Do těchto košů, se tělo snaží posbírat co nejvíce vody a poté tuto vodu odvést přes cévy až do ledvin a z těla ven. Pokud se ale z nějakého důvodu tyto koše ucpou, tělo tuto lymfu nedokáže odvádět do ledvin, protože nemá žádnou pumpu, jako krev, kterou pumpuje srdce. Tato lymfa má jenom nás a naše svaly, které právě pohyb vody v těle umožňují. Pokud my se dostatečně nepohybujeme, nejen že ochabují naše svaly, ale také lymfa - voda, se začne ukládat a hromadit v organismu. A poté začnou vznikat právě nechtěné otoky na bocích, stehnech, ale také na zádech, za krkem a v bedrech. Podle tělesné konstituce každého z nás. A právě lymfatická masáž pomůže tyto koše pročistit a znovu obnovit jejich funkci.

Tato masáž se provádí na sucho, bez oleje. Pracuje se hlavně s kůží a podkožím, je tedy o dost jemná než klasická masáž, z důvodu, že lymfatický systém je z 80% povrchový, tedy pod kůží. Tato masáž nesmí bolet, musí být příjemná. Pije se více než při klasické masáži, proto se stává, že klientky odchází i v průběhu na toaletu.

Ihned po masáži je vhodné použít kompresní punčochy, které zabrání opětovnému hromadění vody.

Samotné lymfodrenáži musí předcházet bazální ošetření krku, kterým se lymfatický systém otevírá. Toto vyprázdnění uzlin je vždy součástí drenáže!!!

Jedná se o uvolnění uzlinek v podklíčkové jamce, po stranách krku (kde se Vám zvětší uzlinky, když jste nemocní), vzadu na krku apod. I pokud se rozhodnete pro přístrojovou lymfodrenáž, terapeut, sestra či obsluha přístroje Vám musí odbornými hmaty vyprázdnit tyto uzliny, aby se rozprouděná lymfa měla kam „hnát“.

Toto je naprosto základní služba, a pokud Vám ji nikdo neposkytne, s klidným svědomím odejděte, přece si nenecháte ublížit. V důsledku špatně provedeného bazálního ošetření je pak celá lymfodrenáž neúčinná. Můžou nastat bolesti hlavy či nevolnost a pocit plnosti břicha.

 

V masérně máme i lymfatický přístroj Lymfoven od českého výrobce.
 

 

Fotogalerie: Lymfatické masáže